Son Dakika Haber

Murat Cavcav Sırbistan'da Ucuz Futbolcu Peşinde

Gençlerbirliği çağdaş kulüp yapışıla çoğu kulübümüze örnek olması gereken bir kulüp. İlhan Cavcav vefat ettikten sonra tartışmasız bir biçimde takımın başına geçen Murat Cavcav transfer harekâtına başladı.

İlhan Cavcav, Türkiye’de büyük kulüplere futbolcu pazarlayan en önemli başkandı. Murat Cavcav da babasının izinden gidecek. Babasının aratmamak için elinden geleceğini yapacağını belirten Murat Cavcav şunları söyledi: Elbette armudun dibine elma düşmez. Babamdan sonra gelen kişi olarak işimin kolay olmadığını biliyorum. Ben değil kim başkan olursa olsun İlhan Cavcav’ı unutturmak kolay değil. Gecesini gündüzüne katan bunu da Gençlerbirliği için yapan biriydi babam. Takdir edersiniz ki onun deneyimine ulaşmak asla kolay değil.

BU EMEK ÖDENMEZ

Murat Cavcav sözlerini şöyle sürdürdü:” Büyük sorumluluk aldığımı gayet iyi biliyorum. Gençlerbirliği yönetiminde 15 senedir görev alıyorum. Babamın 40 yıllık bir tecrübesi vardı. Biz de başarılı olmak için buradayız. Başarısız olursak duygusal olarak yıkılırız. Sistem aynı devam edecek. Her sene en az bir oyuncuyu alt yapıdan alıp büyük takımlara pazarlayacağız. Bu bizim en büyük gelir kalemimiz olacak. Şu an kasamızda para var. Bu doğru. Ama gereksiz harcadığımız takdirde yine diğer kulüplerin düştüğü darboğaza düşeriz.

ANADOLU AJANSINA KONUŞTU

Anadolu Ajansına konuşan Murat Cavcav, babasının kulübü kendisine vasiyet etmediğinin de altını çizdi. Ayrıca başkan olduktan sonra babasının durumunu daha net anladığını da sözlerine ekledi.

SIRBİSTAN’DA FUTBOLCU TARANACAK

Gençlerbirliği daha çok Afrika pazarından getirdiği oyuncular Türkiye ve Avrupa pazarına sunan bir kulüp. Bu devam edecek. Murat  Cavcav Afrika diye bir önceliklerinin de olmadığını ama bu pazarın ne kadar kar marjı yüksek bir Pazar olduğunun da farkında olduklarını söyledi.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a gideceğini ifade eden Murat Cavcav burada futbolcu izleyecek. Belki de yeni Tosiçler bulunacak.

Murat Cavcav son olarak şunları söyledi.” Babam gibi yapacağım. Amacım iyi futbolcuları ucuza almak.

ÜMİT ÖZAT’TAN MEMNUN

Murat Cavcav Ümit Özat’tan memnun olduklarını ve istikrardan yana olduklarını da Anadolu Ajansı muhabirine aktardı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.