Son Dakika Haber

Mehmet Ekici'de Galatasaray gelişmesi


Profesyonel futbol hayatına Trabzonspor’da devam eden ve kulübü ile arasında herhangi bir sorunun olmadığı bilinen Mehmet Ekici’nin ismi son günlerde Galatasaray ile birlikte anılıyor. Galatasaray Futbol Takımı’na şuana dek birçok futbolcu kaptıran ve elindeki oyuncuların en değerli olanlarının Galatasaray’la anılmasına tepki gösteren Muharrem Usta bu gibi bir söylenti sonrasında direkt olarak Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i aradı. Galatasaray tarafından birçok oyuncusunun takımdan transfer edilmesi ile birlikte yaklaşık 2 3 sezondur elinde oyuncu tutmakta zorlanan Trabzonspor yaşadıkları sonucunda edindiği deneyimler ile birlikte bu gibi söylentilere karşın tedbirli davranıyor. Galatasaray’ın Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün Mehmet Ekici ile birlikte temasa geçmek isteyerek kendisini takımda görmek istediklerini Mehmet Ekici’ye iletmeye çalışması gibi bir söylem ortaya atılınca Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta bu olayla ilgili bilgi almak için Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile görüştü. Yapılan görüşme sonrasında Özbek’ten bu konu hakkında hiçbir şekilde bir girişimde bulunmadıkları yanıtını alan Usta tatmin olduğu cevap sonrasında görüşmeyi sonlandırdı. 

Medyada öne sürülen ve başta Muharrem Usta olmak üzere tüm Trabzonspor yönetiminin ve taraftarlarının canını sıkan bu iddialar yapılan gerekli açıklamalar sonucunda ortadan kaldırıldı. Muharrem Usta’nın bizzat kendisinin Dursun Özbek’i aradığı ve konuşmaya “ Oyuncumuzla ilerleyen dönemler için tekrar anlaşacağız. Ortaya çıkan bu transfer iddiaları hiç hoş olmuyor” sözleriyle başladığı görüşme sonrasında bu gibi bir durumun olmadığı ve herhangi bir transfer durumunun bulunmadığı ortaya çıktı. Özellikle Mehmet Ekici’nin sözleşmesinin 2017 yılında sonlanmasını fırsat bilen ve bu durumu çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyen kişiler tarafından ortaya atılan bu söylemler kesin bir dille yalanlanınca Trabzonspor taraftarı ve yönetimi gereksiz yere ortaya atılan bu sorundan kurtuldu. Mehmet Ekici’nin takımdaki yerinin büyük bir önem arz ettiği ve takım adına yaptıklarıyla taraftarın büyük taktirini aldığı da bu söylemler sonrasında bir kez daha vurgulanmış oldu. 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve henüz sözleşmesi yenilenmeyen Profesyonel futbolcunun ilerleyen zamanlarda Trabzonspor ile yeniden masaya oturacağı tahmin ediliyor. 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.