Son Dakika Haber

Mehmet Ekici Transferi Bitti!

Mehmet Ekici’de Son Nokta!

Ara transfer döneminin en çok konuşulan ismi Mehmet Ekici’nin geleceği ile ilgili karar verildi.

Adı uzun zamandır transfer dedikodularına karışan Trabzonsporlu futbolcu Mehmet Ekici sezon sonuna kadar Trabzonspor’da kalacak.

Beşiktaş yönetimi kendilerine transfer olmayı istemeyen Mehmet Ekici için kararını verdi. Beşiktaş  Mehmet Ekici’nin Beşiktaş’ı istememe durumu nedeniye transferinden vazgeçti.

Olcay Şahan’ın 200 bin euro bonservis bedeliyle Trabzonspor’a transfer olmasının ardından Mehmet Ekici’nin kendilerinden başka bir kulübe transferinin gerçekleşmemesi  şartı çıkmıştı. Aziz Yıldırım’ın 2 milyon euro bonservis bedelini kabul etmeyen Trabzonspor yönetimi Beşiktaş ile anlaştıklarını açıklamıştı.

Uzun süredir kadro dışı kalan ve Beşiktaş’a transferi için geri adım atmayan Mehmet Ekici için Beşiktaş kulübü bu transferden vazgeçti. Fakat Olcay Şahan’ın transferi için şart koydu opsiyondan da vazgeçmeyecek. Mehmet Ekici’nin başka bir kulübe transfer olamsı durumunda 2 milyon euro tazminat ödemesi gerektiği şartından geri adım atmayacak olan Beşiktaş, Mehmet Ekicci’nin Fenerbahçe’ye transferine izin vermemekte kararlı.

Sezon sonuna kadar kadro dışı kalmayı göze alarak Fenerbahçe forması giymek isteyen Mehmet Ekici, sezon sonuna kadar Trabzonspor’da kalıp, 2017-2018 sezonu için bedelsiz bir şekilde transfer olması bekleniyor.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın Mehmet Ekici ve ailesini suçlayan açıklamalarından sonra Ocak ayı içerisinde Beşiktaş’tan başka bir kulübe transfer olamayacağının altını çizmişti. Kendisine karşı verilen sözlerini tutmadığını ifade eden Başkan Usta, Trabzonspor kulübünün menfaatleri doğrultusunda Beşiktaş ile anlaştıklarını ifade ederek Mehmet Ekici’nin ara transfer döneminde Beşiktaş’tan başka bir kulübe transferine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Beşiktaş’ın Mehmet Ekici’nin transferinden vazgeçmesiyle yeni bir boyut kazanan Mehmet Ekici transferinde, transfer sezonunun bitmesine sayılı günler kala spor medyasının gündeminden düşmeyeceğe benziyor.

Mehmet Ekici’nin 2017-2018 transfer sezonunun başlamasıyla birlikte Fenerbahçe forması giymesi beklenirken, Beşiktaş’ın tazminat kararından vazgeçmemesi bu transferin Ocak ayında gerçekleşmemesini öngörüyor. Ara transfer dönemlerinin en çok konuşulan ismi olan Mehmet Ekici’nin kadro dışı kalması konusunda ise herhangi bir gelişme olup olmayacağı merakla bekleniyor.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.