Son Dakika Haber

Mario Gomez Hakkında Şok Gelişme

Uzun süredir Galatasaray ve Beşiktaş ile transfer gündemine düşen Mario Gomez’in kaderi belli oldu. Son zamanlarda Galatasaray ile anılan Mario Gomez, herhangi bir Türk takımına transfer olamayacak.

Wolfsburg Açıklama Yaptı

Mario Gomez’in birçok takımla adının anılmasıyla beraber, oyuncunun takımı açıklama yapma gereksinimi duydu. Takımın açıklamalarına göre Mario Gomez, 2017-2018 sezonları arasında Wolfsburg  forması giymeye devam edecek. Yani Gomez, ne Beşiktaş’a ne de Galatasaray’a transfer olamayacak.

Beşiktaş Yoğun İlgi Gösteriyordu

Beşiktaş, oyuncuya kıymet veren takımlardan birisiydi. Gomez ile yakından ilgilenen Beşiktaş, takımdan gelen açıklamayla beraber oyuncudan ümidi kesti. Transfer imkanı olsaydı, Şenol Güneş kesin olarak oyuncuyu takımda görmek istiyordu. Wolfsburg tarafından gelen açıklamalar da, ümitlerin tükenmesine neden oldu.

Beşiktaş’tan Sonra Galatasaray

Oyuncuyla yakından ilgilenenler arasında sadece Beşiktaş yoktu. Son zamanlarda Galatasaray da, Gomez ile yakından ilgilenmeye başladı. İlgilerin artmasıyla beraber transfer söylentilerine de yol açılırken, bu söylentilere son vermek isteyen Wolfsburg yönetimi, oyuncunun 2017/18 sezonlarında takımda kalacağını açıkladı. Bunun üzerine Beşiktaş ve Galatasaray, farklı arayışlar içine girdiler.

Paylaşımdan Sonra Gomez Açıklama Yaptı

Wolfsburg resmi hesabının açıklamasından sonra futbolcu Mario Gomez de kararla alakalı açıklamalarda bulundu. Gomez’in açıklamaları şu şekildeydi: ‘’Kulübümle çoğu kez geleceğime dair kararlar almaya çalıştık. Günlere hesap yaptık, görüştük. Çok zorlu bir sezon geçirmemize rağmen, hayallerimizden uzak kalmamıza rağmen, takımda kalmayı tekrar tercih ettim. Önümüzdeki sezonda da Wolfsburg forması giyeceğim. Taraftarlara, takıma ve kulübe sonsuz güvenim var. Ayrıca bu kararım, Dünya Kupası’na hazırlanmam için de bana çok yardımcı olacak.’’

Wolfsburg yönetiminin paylaşımından sonra, Gomez de bu kararla alakalı açıklamalarda bulununca, oyuncunun gelecek sene yeşil beyazlı forması giyeceği de kesinleşmiş oldu. Önümüzdeki günlerde Gomez ile alakalı herhangi bir gelişme olmayacak. Oyuncunun durumu onaylamasından sonra Galatasaray ve Beşiktaş, farklı seçeneklere yönelmeye başladılar.

()