Son Dakika Haber

Leicester City Claudio Ranieri'ye Sahip Çıktı

Leicester City kulübü, geçen yıl takımlarını şampiyon yapan teknik direktörleri Claudio Ranieri’ye bu sezon alınan kötü sonuçlar nedeniyle çıkan spekülasyonlar nedeniyle sahip çıktı.

Geçtiğimiz sezon Premier Lig’de rüya gibi bir sezon yaşayarak sezonu şampiyon tamamlayan Leicester City’de bu sezon alınan kötü sonuçlara çare bulamayan kulüp, teknik direktör Claudio Ranieri’ye sahip çıktı.

Bu sezon aldığı sonuçlarla kötü günler yaşayan Leicester City’de, geçen sezonun çok uzağında bir performans ortaya konulan sonuçların ardından kulüpten yazılı açıklamada bulunarak Ranieri’ye sahip çıktı.

Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Lig’de devleri geride bırakarak rüya gibi geçen bir sezonun ardından şampiyonluğa ulaşan mavi-beyazlı kulüp bu sene ligde adeta yokları oynuyor. Küme düşme hattının sadece 1 puan önünde bulunan kulüp, yaptıkları basın açıklamalarıyla geçen sezon alınan şampiyonluğun mimarı olan teknik direktör Claudio Ranieri’ye güvendiklerini ve arkasında olduklarını belirterek sahip çıktı.

Yapılan yazılı açıklamada kulübün bu sezon aldığı kötü sonuçlar nedeniyle hakkında spekülasyonlar çıkan teknik direktör Ranieri’ye, güvendiklerini ve hiçbir tereddütleri olmadan arkasında olduklarını belirtti. Bu sezon yaşanan zorluklara karşı birlikte ayakta durarak ve kararlılıkla mücadele edeceklerini belirten yazıda, Claudio Ranieri’ye tüm camia olarak güvendiklerinin altı çizildi.

İngiltere Premier Lig’de bu sezon çıktıkları 24 maçta 21 puanla 16. Sırada yer alan Leicester City, geçen yıl şampiyonlukla tamamlanan sezonda çıkılan 24 maçta 50 puanla liderlik koltuğunda oturuyordu.    21 puanla küme düşme hattından sadece 1 puan önde olan Leicester City’de kötü gidişe bir türlü son verilemiyor.

Ligde son 15 maçta sadece 2 galibiyet alabilen takımda, geçen sezon ortaya konulan performans nedeniyle sıkça eleştirilirken, teknik direktör Ranieri bugün düzenlediği toplantıda kazanamadıkları zaman takım olarak güvenlerini kaybettiklerini belirtti. Sözlerine takımla harika bir ilişkisi olduğunu , geçen seneki gibi bu sezonda en iyisini yapmaya çalıştıklarını  ama yanlış giden bir şeyler olduğunu belirterek devam eden tecrübeli teknik direktör Claudio Ranieri, galibiyet serileri yakalayarak bulundukları konumdan üst sıralara tırmanarak taraftarlarını mutlu etme hedefinde olduklarını söyledi.

JOSE MOURİNHO:” RANİERİ GEÇEN SEZONUN EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜ”

Ligde kötü günler geçiren Leicester City hakkında açıklamalarda bulunan Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho, geçen sezonu şampiyon tamamlayan bu takıma saygı gösterilmesi gerektiğini belirtirken, Ranieri’nin de geçtiğimiz sezonun en iyi teknik direktörü olduğunun altını çizdi. Bu sezonun tüm takımlar için zorlu geçtiğini belirterek, Leicester’ın da artık şampiyon takım olarak hatırlanacağını, bu sezonun onlar için de zor geçeceğini düşündüğünü ifade ederken, ligde gereken puanları alıp küme kalma savaşı veren mavi-beyazlı takımın ligde kalacağını düşündüğünü söyledi.

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.