Son Dakika Haber

Kayserispor'un hocası, Hakemleri Gerekçe Gösterip İstifa Etti

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un teknik direktörü Hakan Kutlu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kutlu, istifa gerekçesinin hakem hataları olduğunu duyurdu. Takımın Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Yıldız ise Hakan Kutlu'nun istifasını yönetime verdiğini, yönetim kurulunun da bu kararı kabul ettiğini bildirdi. Hakan Kutlu'ya, Bugüne kadar Kayserispor'a yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ettiklerini belirten Ahmet Yıldız, kulübün başına getirilecek yeni teknik direktör için çalışmaların da başladığını aktardı. Kayserispor, ligin 13'üncü haftasında konuk ettiği Trabzonspor'a 1-0 yenilirken, maç sırasında bir grup taraftar teknik direktör Kutlu'yu istifaya davet etmişti. Sarı-kırmızılı kulüp, Süper Lig'de şu anda 9 puanla 17'nci sırada bulunuyor. Hakan Kutlu, ligin 10'uncu haftasındaki Osmanlıspor maçının ardından da istifa kararı almış ancak Kayserispor yönetim kurulu istifayı kabul etmemişti.

Hakemler, Büyük Takımlara Böyle Davranabilir Mi?

Öte yandan Hakan Kutlu, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada hakemleri sorumlu tuttu. Başarısız veya formsuz olanların kendisi ve oyuncuları değil maçlarını yöneten hakemler olduğunu söyledi.

Teknik direktör Kutlu, hakemlerin maçları adil yönetmeleri halinde Kayserispor'un 9 puan değil 15-16 puan aralığında olacağını iddia etti. Kendilerine yönelik hakem hatalarının Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a yapılması durumunda ortalığın karışacağını ve Merkez Hakem Kurulu'nun bile lağvedilebileceğini öne sürdü. Kutlu, Kayserispor maçlarındaki bariz hakem hatalarının futbol yorumcuları, hakem hocaları ve rakip teknik adamlar tarafından getirildiğini ve bunların maçlardan sonra saatlerce konuşulduğunu dile getirdi. Hakem hataları sebebiyle oyuncularının emeklerinin karşılığını sahada alamamalarına çok üzüldüğünü anlattı.

Başkan Recep Mamur'a Çok Teşekkür Ediyorum

Kutlu, Kayserispor Başkanı Recep Mamur'un, takımda kalması için kendisine çok ısrar ettiğini ancak istifa kararından geri dönmediğini bildirdi. Recep Mamur'un, en zor gününde kendisine güvenip takımı emanet ettiğini hatırlatan Kutlu, birlikte çalışmaktan keyif duyup onur aldığı Mamur'a, yaptıkları için çok teşekkür ettiğini ifade etti. Kutlu ayrıca, futbolcularına, kulüp personeline, yönetim kurulu üyelerine ve gerçek Kayserispor taraftarlarına da desteklerinden dolayı teşekkür etti. Teknik direktör Hakan Kutlu, görevi boyunca Kayserispor'un menfaatinden başka hiçbir şey düşünmediğini sözlerine ekledi.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.