Son Dakika Haber

İtalyan Devi Milan Satıldı!

İtalyan devi artık satıldı. İtalya’nın devi olarak bilinen Milan kulübü, Çinli bir yatırım grubuna şok bir fiyatla satıldı. Milan kulübünün sahibi Silvio Berlusconi artık takımı tamamen satmış durumda.

Milan’ın başka bir gruba satılması hakkında sık sık haberleri duyar olmuştuk. Aylardır sadece söylentiyle adını duyduğumuz büyük kulüp, söylentileri gerçekleştirmeyi başardı. Çinli bir yatırım grubu, Milan kulübünü tamamen satın aldı.

Çinli bir yatırım grubunun sözcüleri, öğle saatlerinde Silvio Berlusconi ile buluşarak, imza attılar. İmzadan sonra da Milan kulübü artık Çin yatırım grubunun oldu.

Daha Önceden Satılacaktı

Milan kulübü hakkında çeşitli söylentileri her ay duymaya başlamıştık. Satışı hakkında oluşan söylentiler, bugün itibariyle artık son buldu. Milan, daha önceden beri satılacaktı fakat satış kısmında ufak pürüzler çıkınca, satış işlemi bugüne kadar ertelendi.

İlişkiler Kesildi

Milan kulübü, Berlusconi ailesine ait olan Fininvest holdingine bağlıydı. Çinli yatırım grubuyla atılan imzalar sonucunda kulüp, Rossoneri Sport Investment Lux adlı holdinge devredildi. Uzun yıllar boyunca kulübü idare eden başkanlar ve Berlusconi ailesinin artık yarından itibaren kulüple bir bağı kalmayacak.

Uzun Berlusconi Dönemi Sona Erdi

Milan kulübü, 30 yıla aşkındır Berlusconi yönetimindeydi. 30 yıllık süreden sonra takımla artık hiçbir bağ kalmadı. Milan’ın 30 yıllık sürecinde de dev isimler kadroda bulunmuştu. Milan’ı bir zamanlar Fatih Terim de çalıştırmıştı ve bu dönemlerde de kulüp sahibi Silvio Berlusconi idi.

Yeni Başkan Yonghong Li

Milan’ın yeni başkanının ismi de belirlendi. Kendi servetinin 600 milyon Euro olduğu belirtilen yeni başkan, aynı zamanda Çinli yatırım grubunun da başındaki isim. Kulübün satış ücreti de yaklaşık olarak 800 milyon Euro olarak belirtiliyor. Türk lirası olarak hesap edersek yaklaşık 3 milyar 125 milyon TL rakamıyla karşılaşıyoruz.

Önümüzdeki günlerde takımın durumunu ve yeni başkanı medyadan tanıyabiliriz. Milan kulübünü, yepyeni ve tertemiz bir sayfa bekliyor.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.