Son Dakika Haber

İspanyol Basından Emreye Övgü

İspanya La Liga’da oynanan 27. Hafta mücadelelerinde karşı karşıya gelen takımların arasında Deportivo La Coruna ve Barcelona vardı. Deportivo’nun 2-1 kazandığı maçta iki türk oyuncu da karşı karşıya geldi. Üstün başarı gösteren Emre Çolak, Barcelona’lı Arda Turan’a göre ilgileri daha fazla üzerine çeken oyuncu oldu.

İspanya basını, uzun süre sahalara tekrar dönen Arda Turan’ı en kötü oyuncu olarak duyurmuştu. İlk 11’e uzun süre sonra başlayan Arda Turan, İspanya basını’nın yaptığı eleştirilerden kaçamadı. Mücadele sonrası İspanya basını’nın konuştuğu diğer bir isim de Emre Çolak oldu. Deportivo La Coruna – Barcelona karşılaşmasına yedekten giren Emre Çolak, 2. Golün asistini yaptı ve basın tarafından övgülü eleştiriler aldı.

Kritik bir anda asist yapan ve Deportivo’nun maçı kazanmasını sağlayan Emre Çolak, hem İspanya’dan hem de Türkiye’den övgüler aldı.

Arda Turan’a ise eleştiriler yağdı. Neymar’ın yerinin doldurulamadığını düşünen basın, diğer oyuncuların sürekli Neymar’ı aradığını söyledi. Aynı zamanda yaptığı eleştirilerin yanı sıra Arda Turan’ın oyundan alınmasının da isabet olduğunu söyleyen İspanya basını, kötü oynanan futbolun çoğunu da Turan’a yükledi.

İspanya basınındaki tüm gazetelere bakıldığında, hemen hemen hepsinde çeşitli eleştirileri görebiliriz. Emre’ye de bazı eleştirileri bulunan basın, oyuncunun yaptığı kritik asistin de altını çizmeden geçemedi.

Barcelona’nın kritik bir zamanda puan kaybetmesi, eleştirilerin daha da iğneleyici olmasına yol açtı. Sorun oluşturabilecek bir zamanda puan kaybeden Barcelona, Arda Turan hakkında maç sonunda herhangi bir açıklama yapmadı. İspanya basını tarafından dikkat çeken Emre Çolak, Türkiye’den de çeşitli tebrik mesajları ve övgüler aldı.

Çeşitli yorumlarda bulunan İspanya gazeteleri arasından en sert yorum da El Mundo Deportivo gazetesi tarafından yazıldı. El Mundo Deportivo, Arda Turan’ın oyuna soktuğu topların sonunun gelmediğini ve ikili düelloyu Emre’nin kazandığını yazdı. En son olarak da Neymar’ın yerini dolduramayan Arda’nın değiştirilmesinin isabet olduğunu belirtti.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.