Son Dakika Haber

İrfan Can Kahveci’nin Hedefi

Lider olan Medipol Başakşehir’e transferiyle gündeme gelen İrfan Can Kahveci hedefini açıkladı. Hedefinin Avrupa takımlarında oynamak ve Avrupa’ya gitmek olduğunu açıkladı. Gençlerbirliği takımına küçük yaşlarda kaydını yaptıran İrfan Can Kahveci daha sonrasında alt yapı takımına kazandırıldı.

 A milli takıma kadar yükselme şansı yakalayan İrfan Can Kahveci 21 yaşında olmasına rağmen kendisinin hedefleri olduğunu açıkladı. Kahveci: “Hedefim Avrupa’ya gitmek” diyerek kendinden epey söz ettirdi. Şampiyonluk için mücadele veren Medipol Başakşehir’in gelişmesi açısından kendisine uygun bir kulüp olduğunu belirtti. Ve sözlerine şu şekilde devam etti: Medipol Başakşehir sistemini oturtmuş ve disiplinli bir takım. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımı güzel yönettiğini disiplinli çalıştığını ve takımda her şeyi oturtmuş olduğunu belirtti. Avrupa’ da boy göstermek isteyen ünlü futbolcu, Avrupa’ya transfer olmak istediğini bir kez daha belirterek hedeflerinin yüksek olduğunu göstermiş oldu. Yeni teknik direktörü Abdullah Avcı ile henüz bir görüşme sağlamadığını 26 Aralık Pazartesi günü görüşme yapacaklarını söyledi.

İrfan Can Kahveci Gençlerbirliği İçin Ne Dedi?

Gençlerbirliği alt yapıya çok önem veriyor diye sözlerine başlayan İrfan Can, Başkent ekibinin alt yapıdan yetiştirdiği futbolcuları satmasını bir klişe olduğunu söyledi. Gençlerbirliği takımına 7 yaşında kaydını futbol okuluyla birlikte yaptığını belirtti. Sonra yeteneğinin keşfedilmesiyle birlikte alt yapıya seçildiğini söyleyen İrfan Can, burası” benim özel bir yer doğup büyüdüğüm yeteneklerimi keşfedip kendimi geliştirdiğim bir yer” dedi. Sonrasın sözlerine şöyle devam eden genç futbolcu İrfan Can, şu anda 21 yaşındayım bu takıma 7 yaşında kayıt olduğumda annem ya da babam beni antrenmanlara getirirdi. Antrenman sonrasında bir yerlere giderek bir şeyler yerdik. Yaklaşık olarak babam beni 10 sene götürüp getirdi. Hep yanında ailesinin olduğunu belirten ünlü futbolcu, alt yapıda oynarken hocalarının da üzerinde fazlasıyla emeğinin olduğunu ve onlardan çok şey öğrendiğini sayelerinde bugünlerde olduğunu belirterek bu durumdan fazlasıyla mutluluk duyduğunu söyledi. Gençlerbirliği takımının başkanı olan İlhan Cavcav için; “Baba sözlerini kullandı. Baba bizim büyüğümüzdür, onu çok sevmekle birlikte bizler için çok şey yaptı bunu göz ardı edemeyiz” sözlerini kullandı.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.