Son Dakika Haber

Hollanda Futboluna Şok! Devler Ligine Direkt Gidemeyecekler

Avrupa Ligi’nde mücadele eden Hollanda kulüplerinin sergiledikleri kötü performans ülkenin takımlarına oldukça pahalıya mal oldu. Hollanda Eredivisie (1’inci Lig) şampiyonu olan takım önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’ne direk olarak gidemeyecek

Hollanda kulüpleri son dönemlerde Avrupa’da üst üste kötü performanslar sergiledi. Bu performanslar sonucunda önümüzdeki sezon itibariyle Hollanda Lig şampiyonu olan takım Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak katılamayacak. 2019 yılından itibaren Hollanda Kupası Şampiyonu olan takım da UEFA Avrupa Ligi’ne direk olarak katılamayacak.

UEFA tarafından oluşturulan ülke puanları sıralamasında İsviçre’nin arkasına düşen Hollanda 12’inci sıraya geriledi. Sergiledikleri bu düşük performans ise onlara pahalıya mal oldu. Şampiyonlar Ligi’nden elenen Hollanda takımı Feyenoord ve UEFA Avrupa Ligi’nde adeta havlu atan Vitesse’nin elenmeleri sonucunda Avrupa’da Hollanda temsilcisi takım kalmadı.

1998 yılından beri ilk defa Hollanda futbolunda şampiyon olan takım direkt olarak Devler Ligi’ne katılamayacak. Son dönemlerde büyük çalkantılar yaşayan Hollanda Milli Takımı da Dünya Kupası’na katılamayarak taraftarlarına büyük bir üzüntü yaşatmıştı. Hollanda’nın futbolda gelecek dönemlerde nasıl bir performans sergileyeceği tüm ülkeler tarafından dikkatle gözlemleniyor.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.