Son Dakika Haber

Hesap çarşıya uymadı

Turizmde ülkemizin lider şehirlerinden biri olan Antalya, futboldaki istikrarıyla ilgili de adından sıkça söz ettiriyor. Doğal güzellikleriyle ünlü kentin futboldaki temsilcisi Antalyaspor bir süredir mali sıkıntının içerisinde. Kulüp yönetimi ekonomik bunalımdan kurtulmak için transfer döneminde 7 futbolcusundan kendilerine başka takım bulmalarını istedi. Fakat futbolcuların hiçbirine teklif gelmedi. Dolayısıyla yönetimin hesabı çarşıya uymadı.

Kadroya alınması düşünülmeyen söz konusu futbolculara yaklaşık 8 milyon lira ödenmesi kulüp yöneticilerinin moralini bozarken, bu sorunun nasıl çözülebileceği üzerinde durulmuştu. Alınacak tedbirlerden en münasip olanının futbolcuların başka takıma transfer olmaları yönünde karara varılmıştı. Spor Toto Süper Lig'de top koşturan Kırmızı beyazlı takım, Emre Güral, Amadaiya Rennie, Kenan Horic, Anıl Koç, Deniz Kadah, Milan Jevtovic'i kadrosuna alarak transfer sürecini tamamladı.

 

Antalyaspor bu dönemde Erman Kılıç, Oktay Delibalta, Lokman Gör, Emre Akbaba, Emrah Başsan, Osman Çelik, Ozan İpek, Sezer Badur, Lionel Enguene, Dejan Lazarevic ve Josip Kvesic'le yollarını ayırma kararı aldı. Oğuz Mataracı başka bir kulübe kiraya verildi. Kırmızı beyazlı takımda sözleşmesi henüz sonlanmayan, kadroda düşünülmeyen 8 futbolcu ise ekipte kaldı.

Kulüp yöneticileri, alınan bütün kararların takım çıkarları ve gelece yönelik düşünülen planlar çerçevesinde olduğunu belirtti. Bu doğrultuda içinde bulundukları ekonomik buhranı aşmak için transfer sürecinde 7 futbolcudan kendilerine yeni takım bulmaları rica edildi. Fakat bu isteğin iletildiği futbolcular Rais Mbolhi, Kadir Bekmezci, Şahin Aygüneş, Lamine Diarra, Abdel Diarra Ahmet Aras ve Can Arat maalesef transfer teklifi alamadı. Hali hazırda yaşanılan maddi sıkıntıların aşılabilmesi ve en az zararla problemin çözülmesi gerektiğini ifade eden yönetim, söz konusu oyuncuların kulübe yaklaşık 8 milyon lira mali külfet getirdiğini kamuoyuna duyurdu. Bu mali sıkıntı takımda kısa süreli kaosa yol açtı. Ekibin konuyla ilgili canının hayli sıkkın olduğu dile getirildi. Bir an önce bu durumun halledilmesi için çare arandığı kaydedildi. Kadro verilmesi planlanmaya söz konusu 7 futbolcunun takım arkadaşlarından ayrı çalışmalarına devam edeceği öğrenildi. Kırmızı beyazlı taraftarların bu duruma tepki göstermemesi aksine kulübün istikrarı konusunda alınan önlemleri izlemesi de hayli dikkat çekti.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.