Son Dakika Haber

Garry Rodrigues Galatasaray'a Bir Adım Daha Yakın

Komşumuz Yunanistan’ın güçlü takımlarından olan PAOK’da forma giyen Cape Verdeli futbolcu Garry Rodrigues, Galatasaray bünyesinde olmaya bir adım daha yakın ve transferinde son süreçler yaşanıyor.

Süper Ligde verilen aranın ardından kritik kadro değişimine giden sarı kırmızı ekip, 2 milyon avroya ulaşan sözleşme fesih bedellerinin yanında yeni isimleri de bünyesine katmanın peşinde. Galatasaray kadrosundan çıkarmayı planladığı Kolbeinn Sigthorsson, Lucas Ontivero, Hamit Altıntop ve Jem Paul Karacan’ın sözleşmelerini sonlandırdı ve bu futbolculara ödenmesi gereken toplam tazminat tutarının da 2 milyon 25 bin avro olduğu açıklandı.

Mukavelesi biten oyunculardan Kolbeinn Sigthorsson için 400 bin avro, Lucas Ontivero adına 550 bin avro, Hamit altıntop için 825 Avro ve Jem Paul Karacan adına ise 240 bin Avro tazminat verilmesi gündemde. Bununla birlikte sarı karımızı ekip alacaklarının içinde olan 250 bin TL gelir için Salih Dursun’u Antalyaspor’a, ücretinin tamamı ödenmesi halinde ise Emrah Başsan’ı Hollanda takımı olan fortuna Sittard ekibine kiralayarak kadro değişimlerine devam etmekte.

Önemli 3 Değişiklik Daha Olabilir

Verilenen ara ile kadro değişikliğine devam eden Galatasaray, ekipte 3 futbolcunun daha sözleşmesini feshetmesi etmesi yüksek ihtimalli. Sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunan Aurelien Chedjou, Afrika Uluslar Kupasında Kamerun Milli Takımı forması giyeceği için devre arasından sonraki planlamaya dahil edilmediği için durumu ilk olarak netlik kazanacak sarı kırmızılı futbolcu konumunda. Sözleşmelerinin olmasına karşın kadroda yer bulamayan Endoğan Adilli ve Umut Göndoğan’da sözleşmesi feshedilmesi beklenen oyuncular içinde yerini alıyor.

Ara transfer dönemi için kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray, takviyeler yapmak içinde yoğun çalışmalarını sürdürmekte. Sarı kırmızılı ekibin yaptığı açıklamalara göre, komşumuz Yunanistan takımı olan PAOK formasını giyen Garry Rodrigues, transfer aşamasında son dönemeçte. Şuan için ekibin transfer alanında en çok önem verdiği isim olarak kritik bir sürecin son aşamasında olduğu biliniyor. Çin’den gelen teklife vereceği cevap merakla beklenen Lukas Podalski ve forvet, savunma alanları içinde teknik adam Jan Olde Riekernik’in sunacağı rapor doğrultusunda hamleler yapılacak.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.