Son Dakika Haber

Galatasaray’dan İki Yeni Transfer

Galatasaray takımını daha güçlü hale getirebilmek için transferde yeni isim arayışlarını sürdürüyor. Kulübesini güçlendirmek için çalışma yürüten sarı kırmızılılar, sol ön bölgeye Konoplyanka ve sol beke Filipe Luis’i transfer ederek takıma başka bir hava kazandırmayı hedefliyor.

Galatasaray yönetimi önümüzdeki süreçte çok haraketli bir transfer gündemiyle karşı karşıya kalacak. Kulübeye yeni oyuncularla takviye kararı alan Aslan’da asıl transfer planı ise hala aynı. İlk 11’i güçlü bir sol bekle takviye etmeyi düşünen sarı kırmızılılar, sol ön tarafa da yeni bir transfer yapmak istiyor. Galatasaray’ın bu transferler için ise adresi belli oldu. Sarı kırmızılılar öncelikle Atletico Madrid kulübünden Filipe Luis’i transfer etmeyi deneyecek. 32 yaşında olan Brezilyalı sol bekle gizlice prensip anlaşması yapan cimbom, Atletico ile oyuncunun bonservisi konusunda çalışma yürütüyor.

Galatasaray’ın hedefindeki ikinci isim ise daha zorlu bir transfer. 2 sezondan beri takımın gündeminde bulunan Ukraynalı Yevhen Konoplyanka için takımı Shalke ile temas kuruldu. 28 yaşında olan oyuncunun transfer olması durumunda şampiyonluk yarışında önemli bir kademe elde edeceklerini kaydeden teknik direktör Igor Tudor’un yoğun talebi doğrultusunda bu transfer için bütçe oluşturuldu. Transferdeki tek sorun ise Sevilla’ya Konoplyanka için 12.5 milyon Euro ödeyen Schalke’nin yıldız futbolcuyu ucuza vermeye yanaşmaması. Sarı kırmızılı yönetim bu sebeple hocasıyla sıkıntıları olan Ukraynalı yıldızı öncelikle kiralayıp, sonrasında bonservisini alma yöntemini deneyecek.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.