Son Dakika Haber

Galatasaray'da İstifa Üstüne İstifa

Galatasaray kurulu ikinci kez toplantı yapmıştı, Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2700 kişi takımdan ihraç edilmişti. İlk toplantıda oylama kararıyla ihraç durumu yaşanmazken, toplantı çıkışında tepkilerin toplanmasıyla Galatasaray yönetimi yeniden bir araya gelerek olağan üstü bir genel kurul toplantısı yaptı. Genel Kurul toplantısında ise, Arif Erdem ve Hakan Şükür kulüp aidatlarını ödemedikleri için takımdan ihraç edildiler. Bunun  yanı sıra aidat borcu nedeniyle de takımdan toplamda 2700 kişi ihraç edildi.

Galatasaray’ın takım ve yönetim içerisinde zorlu günler yaşanıyor. Yönetim içerisindeki olağan görüşmeler, oyuncuların sakatlıkları ve mali borçlar derken yönetim hayli zorlanış durumda. Son olarak da Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2700 kişi takımdan ihraç edilmişti. Bu ihraçların sonunda da Denetim Kurulu üyesi Metin Aslan istifa etti.

Hakan Şükür ve Arif Erdem’in takımdan ihraç edilmelerinin ardından ilk istifayı Mesut Karaarslan vermişti. İhraç konusunda oluşan tepkiler, ardı arkası kesilmeyen bir istifa durumuna ev sahipliği yapmıştı. Bugün itibariyle de Galatasaray Denetim Kurulu üyesi Metin Aslan da istifasını verdi.

Mesut Karaaslan’ın İstifa Gerekçesi

Mesut Karaaslan istifa ettikten sonra şu açıklamalarda bulunmuştu: ‘’Genel kurulun tüm iradesi hiçe sayılmıştır. Bu durum sonucunda da birilerine yaranmak için 2700 kişi takımdan ihraç edildi. Tam anlamıyla şuurunu kaybetmiş bir Sicil Kurulu ile karşı karşıyayız. Ben bu ortam içerisinde daha fazla görevime devam etmeyeceğim. Pazartesi sabah saat 09.00 itibariyle istifa dilekçemi de Sicil Kurulu Başkanı’na sunacağım. Tüm dostlarıma ve arkadaşlarıma duyuruyorum.’’

Bu istifa açıklamasından sonra Denetim Kurulu üyesi Metin Aslan da istifa ettiğini kendisi duyurdu. Metin Aslan, istifa açıklamasını yaparken şunları kaydetti: ‘’Yönetim olarak hiçbir süreci iyi yürütemedik. Yönetim ve takım içerisinde başlı başına bir dağınıklık söz konusu olmuş. Bizleri en çok üzen de bu kriz esnasında 2700 kişinin takımdan uzaklaştırılmasıdır.’’

Bu ifadelere de yer veren Metin Aslan, son sözlerinden sonra istifa ettiğini duyurdu. Kriz devam ederken, önümüzdeki günlerde oluşacak gelişmeler de merakla bekleniyor.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.