Son Dakika Haber

Galatasaray'da Bombalar Patlıyor! Son Dakika Transferleri Açıklandı

Galatasaray,  bu akşam saatleri itibariyle bombaları üst üste patlatmaya devam ediyor. Aslan, iki transferi de bitirme aşamasına geldi. Bitirilmeye yakın isimler ise Gomis ve Belhanda.

Belhanda ile Anlaşma Sağlandı

Galatasaray, geçtiğimiz haftalardan bu yana Belhanda’yı listesine almıştı. Oyuncu hakkında detaylı bir operasyon düzenleyen sarı kırmızılı ekip, ilk olarak oyuncuyla anlaştı. Oyuncunun kulübü Dinamo Kiev’den ise şuana kadar ses çıkmamıştı. Akşam saatlerinde gelen habere göre Galatasaray, son olarak Dinamo Kiev takımıyla da anlaştı. Şu saatlerde ise belge ve imza kontrolleri yapılıyor.

Gomis Sağlık Kontrolünden Geçti

Güçlü bir forvet arayışına giren sarı kırmızılı ekip, Gomis’i ilk günlerden itibaren listesine aldı. Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Avrupa seyahatlerini yaparken Gomis’i de es geçmedi ve anlaşma için görüşmeye gitti. Oyuncuyla prensip anlaşması yapılsa da, herhangi bir resmiyet ortaya çıkmamıştı. Bu akşam itibariyle başarılı oyuncu, Paris’te sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık raporu ise henüz yayınlanmadı.

Leipzig Bruma ile Kontrat İmzaladı

Galatasaray, bombaları patlatsa da öbür yandan dış transferini yapmaya devam ediyor. Bruma’nın Leipzig ile görüştüğü iddiaları, son günlerde oldukça yaygınlaşmıştı. Dün akşam Cenk Ergün, konu hakkında şu açıklamaları yapmıştı: ‘’Artık transfer konusunda bombaları patlatacağız. Önümüzdeki günlerden itibaren transferlerimizi duyacaksınız. Merak edilen Bruma konusunu da açıklığa kavuşturacağız.’’ Bu ifadelerden hemen sonra da Leipzig takımı, resmi sosyal medya hesaplarından Bruma ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı ve transferi doğrulamış oldu.

Dünya Yıldızları Gelebilir

Sportif Direktör Cenk Ergün’ün açıklamalarına göre, Galatasaray’da dünya yıldızı kalitesinde oyuncular da gelecek. Bu isimlerin henüz netlik kazanmadığını belirtelim. Uzun bir Avrupa gezisinden sonra açıklamalar yapan Cenk Ergün, kesin bir ağızla konuşmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de Galatasaray lehine transfer açıklamaları devam edecek gibi görünüyor. Durumu hep beraber son dakika olarak takip edeceğiz.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.