Son Dakika Haber

Galatasaray Taraftarı Fenerbahçe Derbisi İçin 20 Bin Bilet Aldı

Son olarak İstanbul Başakşehir ile karşılaşan Galatasaray, 4-0’lık mağlubiyet aldıktan sonra yöneticileri ve taraftarı adeta deli etmişti. Bu nedenle takımdan iyice soğuyan taraftarlar, sosyal medya araçlarıyla bir daha maçlara gelmeyeceklerini açıklamıştı. Maçtan sonra taraftarla barışmak için bomba transferler yapılacağını, başkan Dursun Özbek açıklamıştı.

Son Çıkış Noktası Fenerbahçe Derbisi

Şampiyonluk yoluna veda eden Fenerbahçe ve Galatasaray, önümüzdeki günlerde karşılaşacaklar. Bu karşılaşmaya kaç taraftarın geleceği de belirsiz. Bilindiği üzere son dönemlerde yaşanan problemler ve şampiyonluk yoluna veda edilmesiyle iki takımda da soğuk rüzgarlar esmeye başlamıştı. Galatasaray’ın, taraftarla arası Fenerbahçe’den daha soğuk.

Igor Tudor Merak Edilenler Arasında

Son günlerde Wesley Sneijder ile yoğun tartışmalara giren Tudor, Fenerbahçe maçında tepkili olabilir. Hırvat teknik adamın, nasıl bir kadro ile derbiye çıkacağı da oldukça merak konusu. Tudor, geçtiğimiz günlerde yaşı ileri olan oyuncuların gönderilmesi için de yönetimden tam yetki almıştı. Sezon sonu, Wesley Sneijder Tudor tarafından takımdan gönderilecek.

Taraftarların Gelip Gelmeyeceği Merak Ediliyor

Son zamanlarda takım içerisinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Galatasaray taraftarı sosyal medya üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulundu. Paylaşımlara göre taraftarlar, artık maçlara eskisi gibi gelinmeyeceğini söyledi. Bu durumun Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde geçerli olup olmayacağı merak ediliyor. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılılarda derbi için 20 bin bilet satıldı. Bunun yanı sıra 17 bin kombineli taraftarın da maça gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Galatasaray, dördüncü yıldızı taktıktan sonra kara bulutların altına girdi. Kara bulutlardan bir türlü kurtulamayan sarı kırmızılı ekip, bu sezon birçok hezimetle karşı karşıya kaldı. Büyük umutlarla Başakşehir karşılaşmasına çıkan sarı kırmızılılar, 4-0’lık mağlubiyetten sonra moral olarak iyice çöküşe geçti. Bu mağlubiyetten sonra da Galatasaray taraftarı, sosyal medyada adeta çılgına döndü.

Galatasaray taraftarının verdiği bir mesaja göre de, taraftarlar artık maçlara eskisi gibi özen göstermeyecek. 20 bin bilet satışının yanında, 17 bin kombineli taraftarın da maça gelip gelmeyeceğini, derbi esnasında anlayabiliriz.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.