Son Dakika Haber

Galatasaray Rıdvan Dilmen’e Dava Açıyor

Galatasaray Kulübü tarafından futbol yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen’e dava açılıyor. Dilmen’in Galatasaray hakkında sarf ettiği sözler üzerine sarı kırmızılı yönetim harekete geçerek yorumcuya dava açacak.

Futbol yorumculuğu yapan Rıdvan Dilmen NTV’de yayınlanan %100 Futbol isimli programda Galatasaray hakkında yaptığı açıklamalar sebebiyle, sarı kırmızılı yönetim tarafından mahkemeye veriliyor. Galatasaray’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

“Spor yorumcusu olan Rıdvan Dilmen’in 4 Kasım tarihinde NTV’de gerçekleştirilen Yüzde Yüz Futbol programında takımımızla ilgili sarf ettiği ve kanunsuzluk imaları içeren  sözleri sebebiyle hakkında hukuki süreç başlattığımızı kamuoyuna duyururuz.”

Rıdvan Dilmen ilgili programda, “Dursun Bey ile Tudor’u tebrik ederim. Gidip çata çat oyuncuları aldılar. Ha kanunsuz bir şey yaptılarsa bilmiyorum” demişti.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarına sosyal medyadan da tepki yağdı. Bunun üzerine tekrar canlı yayına bağlanan Dilmen, “Galatasaray gibi büyük bir kulübe asla ama asla edepsizlik gerçekleştirecek birisi değilim.  Farkında olmadığım bir cümle kullandıysam, ki kullandığımı düşünmüyorum özür dilemeyi de bilirim. Yanlış bir anlaşılma olduysa da kusura bakmasınlar. Sevgili Galatasaraylılar onlara bir saygısızlık yapmayacağımı bilirler” açıklamalarında bulundu.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.