Son Dakika Haber

Fenerbahçe Beşiktaş Derbisinin Faturası Belli Oldu

Profesyonel disiplin kurulu tarafından Spor Toto Süper Lig’de oynanan olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin faturası belli oldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü Şükrü Saraçoğlu stadında oynanan derbide birçok olay meydana gelmişti. 5 kırmızı kartın çıktığı derbide Şenol Güneş hakem tarafından tribünlere gönderilirken, Fenerbahçeli yöneticilerde yaptıkları açıklamalarla olay yaratmıştı.

Disiplin kurulu Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e 1 maç ceza verirken, Fenerbahçe’nin as başkanı Mahmut Uslu’ya da 45 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Fenerbahçe yöneticilerinden Önder Fırat 4 ay hak mahrumiyeti ve yine Fenerbahçeli futbolcu İsmail Köybaşı 2 maç ceza aldı.

TFF yaptığı açıklamada, kurul tarafından Süper Lig 6’ıncı haftada oynanan Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde hakeme yönelik olarak sportmenliğe aykırı hareket eden Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e 1 maç men ve 13 bin lira para cezası verdi.

Akredite olmamasına rağmen soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketlerde bulunan Fenerbahçeli yöneticiler Mahmut Uslu’ya 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira ceza, Önder Fırat’a ise 4 ay hak mahrumiyeti ve 100 bin lira ceza kesti. Rakip takım sporcularına ciddi bir faul yapan İsmail Köybaşı ise 2 maç men cezasına çarptırıldı.

Disiplin kurulu tarafından derbide çirkin tezahüratta bulunmaları sebebiyle Fenerbahçe taraftarlarının bir sonraki iç saha maçlarına girişi de yasaklandı. Aynı zamanda yine taraftarların sebep olduğu olaylar, statta merdivenlerin boş bırakılmaması ve takımca sportmenliğe aykırı hareketlerden ötürü Fenerbahçe spor kulübü de 57 bin lira para cezası aldı.

Ayrıca misafir tribünlerde yaptıkları çirkin tezahüratlar sebebiyle Beşiktaş taraftarı da bir sonraki deplasman mücadelesine giremeyecek. Kurul Beşiktaş taraftarının sebep olduğu olaylar nedeniyle takıma 31 bin 500 lira para cezası verdi. Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmut Yazıcıoğlu’nun ise cezalandırılmasına yer olmadığı kararı verildi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.