Son Dakika Haber

Ekici'den 4 Yıllık Anlaşma

Fenerbahçe’den başka kulüpte oynamam diyrek sezon sonuna kadar kadro dışı kalıp A2 takımıyla çalışacak olan Mehmet Ekici, sezon sonunda sarı lacivertli formayı giyecek. 4 yıllık anlaşma sağlanması beklenen yıldız futbolcuyla hasret sona erecek.

Transfer gündeminin uzun süredir konuştuğu Mehmet Ekici transferinde gelecek konusu şekillendi. Gerekirse A2’de oynarım, kadro dışı kalırım ama sezon sonu söz verdiğim takımda oynarım açıklamalarına değinen Mehmet Ekici adeta kulübüne rest çekerek Fenerbahçe’ye gideceğini söylemişti.

Orta sahaya 10 numara takviyesi yapmak isteyen Fenerbahçe, Mehmet Ekici’nin ara transfer döneminde transferi gerçekleşmemesi nedeniyle ibreyi İtalya’da Milan forması giyen Jose Sosa’ya çevirmişti. Arjantinli yıldızın transferi hakkında Fenerbahçe’li 2 yöneticinin Milano’ya gittiği iddia edimişti. Fakat Milan CEO’su Galliani arabasına binerken bir gazetecinin Sosa hakkındaki geleceğini sorması üzerine Sosa’yı satmayacaklarını kulüpte tutacaklarını ifade ederek Sosa ve Fenerbahçe aşkını başlamadan bitirdi.

Sosa transferinde umduğunu bulamayan Fenerbahçe yönetimi ara transfer döneminde bir başka futbolcu arayışına gitmeyeceği sezon sonuna kadar 10 numarasız olarak devam edeceğini önümüzdeki sene de Fenerbahçe’ye transfer olarak 4 yıllık anlaşma sağlanacağı iddia edildi.

Fenerbahçe-Ekici buluşması 6 ay gecikmeli bir şekilde olsa da taraflar nihayet birbirlerine kavuşacak. Sezon sonuna kadar kadro dışı kalıp A2 takımıyla çalışacak olan Ekici, sezon sonunda sarı lacivertli formayı giyecek.

Peki Ekici Transferinde Neler Yaşanmıştı ?

Ara transfer döneminin başlamasıya Fenerbahçe’de 10 numara eksikliği bir türlü dolduralamamış, taraftarların da ortak görüşü Alex’ten sonra 10 numara gelmediği. Diego Ribas’ın büyük umutlarla transfer edilip başarısız form grafiğiyle 10 numara pozisyonuna ilaç olamamış daha sonra ülkesinin yolunu tutmuştu.2016-2017 sezonunun ara transfer dönemine geldiğimizde ise Fenerbahçe Mehmet Ekici’yle bu eksikliği gidermek istemişti. Aziz Yıldırım’ın da Adanaspor maçı sonrası açıklamalarında değindiği transfer, ara transfer döneminden 2 ay önce başlamış fakat Trabzonspor cephesinin Aatıf ve Fernandao’yu istemesi nedeniyle Fenerbahçe’den olumsuz yanıt almıştı. Daha sonra Fenerbahçe Aatıf+500 bin Euro teklifiyle tekrar bir teklif sunmuş ancak Faslı yıldız Aatıf’ın Fenerbahçe’den ayrılmak istememesi nedeniyle bu transfer teklifi de gerçekleşmemişti. Bu arada devreye giren Beşiktaş yönetimi Mehmet Ekici’yi Beşiktaş forması altında görmek istediklerini belirterek transfer teklifinde bulunmuşlardı. Trabzon yönetimi ise aralarında yıllardan gelen husumet nedeniyle gönüllerinin Ekici transferinde Beşiktaş olduğunu Ekici’yi Beşiktaş’a vermek istedikleri niyetinde olduklarını belirtmişti. Fenerbahçe yönetiminin en son teklifi olan 2 milyon euro’yu da reddeden Trabzon kulübü Ekici’nin Fenerbahçe’den başka takımda oynamam restiyle oyuncunun kadro dışı kalmasına kadar sürmüştü.

Son zamanlarda eleştirilen Trabzon yönetiminin Ekici’den faydalınabilir miydi soruları da akıllara getirdi. 6 ay gecikmeli de olsa 26 yaşındaki Mehmet Ekici sarı lacivertli forma altında 4 yıl terletmesi bekleniyor.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.