Son Dakika Haber

Dortmund'un Yeni Hocası Belli Oldu

Alman devi Borussia Dortmund, iddialara göre yeni bir teknik adam ile anlaşma sağladı. Dortmund takımında forma giyen Emre Mor ve Nuri Şahin, bu duruma sevinecek gibi görünüyor. Son zamanlarda Thomas Tuchel’in bazı olaylara sessiz kalması da, iki Türk oyuncunun canının sıkılmasına neden olmuştu.

Emre Mor Yerde Sürüklendi

Emre Mor, çıktığı bir antrenman sırasında takımın kondisyoneri Rainer Schrey ile tartışmaya girmişti. Tartışmadan sonra da kondisyoner, Türk oyuncuyu yerlerde sürüklemişti ve ağır ithamlarda bulunmuştu. Bu süreçte de Thomas Tuchel olayı gözlemlerken, oluşan bütün durumlar karşısında da sessizliğini korumuştu.

Favre Geliyor

Gazete ve televizyonların iddialarına göre, Thomas Tuchel ile yollar ayrıldı. Bu süreçte de teknik direktör arayışına göre Dortmund, Favre ile anlaştı. Favre, oyuncu ayrımı yapmadan disiplin çerçevesinde oyununu oynatan bir teknik adam. Bu yüzden en ufak bir haksızlığa bile tahammülü olmayan başarılı teknik adam, Türk oyuncuları sevindirecek gibi görünüyor.

Thucel İle Anlaşmazlıklar Yaşandı

Borussia Dortmund, Thomas Tuchel ile sözleşmesini sonlandırdı. Son zamanlarda oyuncularla büyük problem yaşayan Tuchel, aynı zamanda transfer konusunda da yönetime zıt gitmeye başlamıştı. Bu yüzden Thomas Tuchel ile yollar kısa sürede ayrıldı ve yeni bir teknik direktör arayışı içerisine girildi.

Tazminat Ödenecek

Bu sezon Nice takımını çalıştıran Favre, Dortmund ile anlaştığı için şu anki takımına ayrılık için tazminat ödeyecek. Tazminat ödendiği taktirde, Dortmund ile Favre resmen anlaşmış sayılacak ve sözleşmeler imzalanacak. Dortmund ve Favre 1+1 yıllık sözleşme için anlaşmaya vardılar. Nuri Şahin ve Emre Mor için, Favre yeni dobra kararlar verebilir. Oyuncuların, uzun bir müddet yüzü gülecek gibi görünüyor.

Uzun zaman önce Mönchengladbach takımını çalıştıran Favre, bu sezon Nice takımının başındaydı. Çok alt sıralarda olan Nice takımını Ligue 1 üçüncüsü yapmıştı. Büyük başarılara imza atmayı başaran Favre, Dortmund takımında da aynı başarıyı gösterecek gibi.

 

()