Son Dakika Haber

DEV DERBİ’YE CEZA GELDİ

 

Fenerbahçe ve Galatasaray PFDK’lık oldu. 20 Kasım 2016 Pazar günü gerçekleşen Fenerbahçe – Galatasaray derbi maçı sonrası sportmenliğe aykırılık, çirkin ve kötü tezahürat ceza getirdi. Fenerbahçe derbide moral buldu. Diğer derbi öncesi Fenerbahçe açısından hiç de iyi olmadı. Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi maç bilet satışları durduruldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yapmış olduğu açıklamada:

Fenerbahçe aleyhine verilen karar;

 "FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. Maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü görevlisi HÜSEYİN DUMLUPINAR'ın aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 22.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”

Galatasaray aleyhine verilen karar ise;

GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. Maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

BEŞİKTAŞ MAÇI BİLET SATIŞLARI DURDURULDU

PFDK’nin Fenerbahçe’ye caze vermesi ihtimaline istinaden Fenerbahçe’nin 3 Aralık 2016 Cumartesi günü (13. Hafta) müsabakasında  oynayacağı Beşiktaş derbisi bilet satışlarını durdurduğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası Fenerbahçe resmi sitesinde yapılan duyuruda;

Fenerbahçe’nin "20.11.2016 tarihinde stadımızda oynanan Fenerbahçe - Galatasaray müsabakası sonrasında kulübümüz "Çirkin ve kötü tezahürat" sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından, Futbol Disiplin Talimatı'nın 53.maddesi tahtında PFDK'ya sevk edilmiştir. Hukuk Kurulumuz, konuyla ilgili gerekli yazılı savunmayı yapacak olmakla birlikte, PFDK'nın vereceği karara kadar Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışı durdurulmuştur. PFDK'nın vereceği karar sonrasında kulübümüz tarafından bilet satışı hususunda yeni açıklama yapılacaktır. Bu ana kadar bilet satın alan taraftarlarımız, verilecek karar sonrasında herhangi bir hak kaybına uğramayacak, duruma uygun şekilde gerekirse Passolig kartlarına geri yükleme yapılacaktır."

 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.