Son Dakika Haber

Denayer Yeniden Kiralık Olarak Galatasaray’da

Daha önce Galatasaray’da kiralık olarak oynayan Jason Denayer, bu sezon yeniden kiralandı.

Savunmasına bir takviye daha yapan Galatasaray, şampiyonluk için emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. Futbol yorumcuları tarafından ligler başlamadan eleştiri oklarının hedefi olan ve yetersiz bulunan Tudor’un gösterdiği üstün performans sonrası tüm çevrelerin Galatasaray’a bakışı değişti.

Sarı kırmızılı ekip 2 sene önce kiralık olarak aldığı Jason Denayer’i bu sezon için yeniden kiraladı. Geçtiğimiz sezon başı Galatasaray’ın kadrosuna yine almak istediği 22 yaşındaki Belçikalı futbolcu transfer döneminin sona ermesine saatler kala havalimanında beklemiş fakat Manchester City bu transferi onaylamamıştı. Sonra Denayer, Sunderland’e kiralandı. Bu takımla oynanan 29 maçta 27 kez ilk 11’de sahaya çıkan Denayer için Galatasaray’ın Sportif Direktörü Cenk Ergün, “Denayer bizimle çalışmak istiyor. Biz de onu almak istiyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

KAP’a Bildirildi

Galatasaray Denayer transferi için KAP’a “Profesyonel futbolcu Jason Denayer’in Galatasaray’a geçici olarak transfer olması konusunda kulübü Manchester City ve kendisiyle resmi görüşmeler başladı” açıklaması yapıldı. Denayer’in önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.