Son Dakika Haber

Chelsea, 19 yaşındaki yıldıza talip

19 yaşındaki genç orta saha futbola Santos'ta defansif orta saha olarak başladı ve kariyerine başlar başlamaz yeteneğini herkese göstermiş oldu. Maia kararlı kafa yapısı ile biliniyor, rakibine adeta yapışıyor ve topu alıp arkadaşlarına verene kadar rakibi oyundan soğutuyor. Tekniğiyle de Brezilyalı olduğunu belli ediyor. Maia gayet düzgün bir fiziğe sahip ve akfa toplarında da bir hayli ön plana çıkıyor. 19 yaşındaki yıldız futbolcunun pozisyon alma yeteneği de oldukça mükemmel. Saha içerisinde her zaman kendisine ihtiyaç dyulan yerde ve topu rakiplerinden aldığı anda yaptığı klas hareketlerle topu ileri hatlara taşıyarak takımının gol bulmasında da pay sahibi oluyor.

Chealsea Yıldız Oyuncuyu Kadrosuna Katmak İstiyor

Premier Ligin büyük ekiplerinden Chealsea kadrosunu güçlendirmek ve geleceğe dönük genç yatırı yapmak için genç yıldızlara odaklanmak istiyor. Chealsea’nin bu yüzden ara transfer döneminde Santos’un orta saha oyuncusu Thiago Maia’yı kadrosuna katacağı söylentileri gündemde yer etmiş durumda.

Yetkililer ulusal haber ajansının haberini değerlendirdi ve konuyu araştırdı. Yetkililerden gelen açıklamalara göre Chealsea yaz transfer döneminde Santos ve Thiago Maia ile pazarlıklara başladı fakat Santos kulübünü ikna edemedi. Bundan dolayı Chealsea ocak ayında Maia için külübü Santos’a tam 20 milyon  Euroluk bir teklif yapacak. Chealsea bu transfer döneminde Maia için başka bir takımın devreye girmesini hiçbir şekilde istemiyor. Bu yüzden de hızlı bir şekilde transferi tamamlamak istiyor. Brezilyalı genç yetenek Thiago Maia orta sahanın ortasında oynuyor. Öte yandan Thiago Maia’nın kulübü Santos ile 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Santos transfer döneminde Gabigol'ü Inter'e satmıştı. Ekonomik olarak iyi duruma gelen Santos'un, Maia'yı en azından bir sezon daha takımda tutmak istediği bildirildi.

Thiago Maia'yı yakından takip eden bir diğer kulüp ise Fransız ekibi Paris Saint Germain. Chelsea'nin bu transfer için hem Santos'u ikna etmesi hem de PSG'yi geride bırakması gerekiyor. Chelsea, Roma'nın Belçikalı orta saha oyuncusu Radja Nainggolan ile transferi konusundakulübüyle anlaşmıştı fakat oyuncuyla yapılan pazarlıkların sonunda bir sonuca varılamamış ve yerine de kimseyi alamamıştı. .

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.