Son Dakika Haber

Beşiktaş'ta Gelecek Sezonun İki Oyuncusu Belli Oldu

Beşiktaş, son karşılaşmalarında başarılı performans sergilemeye devam ediyor. 3.yıldızı takmaya çok yakın olan ekip, şampiyonluk yarışında amansız bir mücadele verirken, aynı zamanda gelecek sezon için kadro çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak takımdan gönderilecek isimleri belli eden yönetim, listenin içerisine Atınç Nukan’ı da koymuştu. Fakat yönetim, kısa bir karar değişikliği yaptı ve Atınç Nukan önümüzdeki sezon takımda kalacak.

Kiralama Formülü Devam Ediyor

Beşiktaş, bu sezonda çok fazla bir ücret ödemeden kadrosunu en iyi şekilde oluşturmayı başardı. Oluşturduğu kiralık kadroyla 15.şampiyonluğuna çok yaklaşan Beşiktaş, Gaziantepspor maçında şampiyonluğunu ilan etmek istiyor. Gelecek sezonda da Beşiktaş, kiralama formülünü kullanacak. Bu sayede yeni ve dinç bir kadro kurulacak. Takımdan gönderilmesi beklenen Atınç Nukan ise, 1 yıl daha kiralanacak.

UEFA Zorunluluğu İçin Atınç Kalacak

UEFA listesinde Beşiktaş, alt yapıdan oyuncu bulundurmak zorunda kaldı. Bu yüzden Atınç Nukan’ı 1 yıl daha kiralamak isteyen Beşiktaş, çalışmalara başladı. Leipzig takımı ile görüşmelere başlayan Beşiktaş, anlaşma için bir hayli yol kat etti.

Atınç’ın Kiralanma Olasılığı Çok Yüksek

Beşiktaş’ın hamlesinden sonra Alman basınına Leipzig tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Leipzig, önümüzdeki sezonda yeni bir kadro yapılanmasına geçiş yapacak. Bu yüzden büyük ihtimalle Atınç Nukan’ın kiralanmasında bir pürüz çıkmayacak. Anlaşma aynı şartlar üzerinden sağlanabilir. Bütçesine günden güne daha da dikkat eden Beşiktaş, aynı teklifi veya daha az miktarını teklif edebilir. Leipzig ise oyuncuyu kiralamaya hazır.

Boyko da Geliyor

Beşiktaş alt yapısından yetiştikten sonra Leipzig takımında forma giyen Atınç, sezon sonunda Beşiktaş’a tekrardan kiralanacak.

Sezonu Malaga takımında kiralık olarak geçiren kaleci Boyko ise, sezon sonunda kesin olarak Beşiktaş’a dönüş yapacak. Malaga, önümüzdeki sezonda yeni  bir kaleci transfer edecek. Bu transferden sonra da Beşiktaş kalecisi Boyko, geri Beşiktaş’a gönderilecek. Önümüzdeki sezonda Boyko da Beşiktaş kadrosunda kaleci olarak görev yapacak.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.