Son Dakika Haber

Beşiktaş Galatasaray Derbisinde İki Takımın Savunmada Hangi Özellikleri Öne Çıkıyor?

Beşiktaş Galatasaray derbisine sayılı gün kaldı. Bu derbi her iki takım içinde büyük öneme sahip. Lider Galatasaray takipçileriyle puan farkını açmaya çalışırken, Beşiktaş liderle arasındaki puan farkını eritmek istiyor. Bu önemli maç şampiyonluk yolunda her iki takımın kaderine büyük etki edecek. Her iki takımın özellikleri ve oyun yapısı birbirinden daha farklı. Bu özellikler içerisinde hangilerinin ön plana çıktığı galibiyette büyük etkiye sahip olacak. İşte Beşiktaş ve Galatasaray’ın savunma oyuncuları arasındaki farklar:

Beşiktaş savunmada sağ ve sol kanattaki futbolcular defansif yapıdayken, Galatasaray’da oyuncular ofansif yönleriyle öne çıkıyorlar. Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan derbide iki takımın savunmasının sağ ve solunda görev yapan oyuncuların farklı özellikleri birbirine üstünlük kuruyor. Galatasaray’da oynayan sağ bek Mariano, 1 gol ve 2 asistle sezonu sürdürüyor. Aynı mevkide oynayan Beşiktaş’ın yıldızı Gökhan Gönül’den daha skorer bir istatistiğe sahip. İki takımın da sol beklerinde görev alan Linnes ve Adriano ise 1’er asistle sezona devam ediyorlar. Adriano ve Gökhan Gönül defansif yönleriyle ön plana çıkarken; Mariano ve Linnes ise ofansif yönden daha etkili bir istatistik ortaya koyuyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.