Son Dakika Haber

Benzema Fransa Adına Önemli Bir Futbolcu

 

Basında sıkça Fransa milli takımı teknik direktörü ile arasında oluşan problemden dolayı takıma çağrılmayan Benzema hakkında haberlere rastlanıyordu. Bunun üzerine Fransa milli takımı teknik direktörü Deschamps’dan bir açıklama geldi. Bu açıklama sonucunda kendisi ile Benzema arasında herhangi bir sorunun olmadığını dile getiren tecrübeli teknik adam, yıldız futbolcunun Fransa Milli Takımı için önemli bir oyuncu olduğunu ve ihtiyaç duyulması halinde de takıma çağrılabileceğini belirtti.

Kapı Kapalı Değil

Fransa teknik direktörü Deschamps beIN Sports kanalında yaptığı konuşmalar ile birlikte Benzema ile arasında bir sorunun olmadığını ve bu oyuncunun takımda oynamaması için bir nedenin bulunmadığını dile getirdi. Yaptığı konuşmada Benzema hakkında yapılan suçlamanın takımda oynamamasına neden olmayacağını ve oyuncunun gerek duyulması halinde takıma çağrılabileceğini belirten Deschamps, Fransa Milli Takımı’nın kapılarının Benzema için kapalı olmadığını sözleri arasında belirtti.

Lyon’da futbol hayatına devam eden Mathieu Valbuena’nın mal varlığını gasp etme girişimi kapsamında Benzema adına açtığı dava hala yürütülmekte. Valbuena özel hayatını içeren bir videonun çekilerek kendisine gönderildiği ve daha sonrasında yüksek meblağda bir paranın kendisinden istenilerek şantaj yapılmasının ardından Valbuena Karim Benzema adına 5 Kasım 2015’te dava açarak oyuncuyu mahkemeye şikâyet etmişti. Bu dava sonrasında gözler üzerine çevrilen futbolcu Benzema suçu yalanlamış ve böyle bir iftiranın üzerine yakıştırılmasından utanç duymuştu.

Bu gibi bir söylem üzerine Fransa Milli Takımı teknik direktörü Deschamps’ın Benzema’ ya kapıları kapattığı öne sürülerek oyuncunun Fransa Milli Takımı’nda oynayamayacağı dile getirilmişti. Bu gibi söylemlerin üzerine açıklama yapan teknik hoca Deschamps “Benim için Benzema olayı diye bir olay bulunmuyor. Bu yalnızca basın tarafından uydurulmuş yalan haber niteliğinde “  sözleriyle oyuncuya karşı tavır aldığı haberlerini yalanladı.

Benzema Takıma Gerekli Olduğu Taktirde Çağrılacaktır

Yaptığı açıklamalar sonrasında oyuncu ile arasında hiçbir şekilde problemin bulunmadığını ifade eden ve bunun sonrasında oyuncu hakkında güzel söylemler sarf eden tecrübeli teknik adam, Fransa Milli Takımı açısından önemli bir oyuncu niteliğinde olan Benzema’nın gerektiği taktirde takıma çağrılacağını dile getirdi. Oyuncu adına Fransa Milli Takımı kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Deschamps, basında çıkan söylemlerin hepsi yalnızca yalan haberden ibaret olduğunu da belirtti.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.