Son Dakika Haber

Ben Arfa Paylaşılamıyor! Fenerbahçe Mi, Galatasaray Mı? Transfer Edecek

Yılan hikayesine dönen Hatem Ben Arfa transferinde Galatasaray’ın yapmış olduğu açıklama sonrası sarı lacivertli kulüpte küçük çaplı bir telaş yaşandı. Galatasaray’ında futbolcuya talip olacağı yönündeki çıkan haberler sonrası Ben Arfa’nın menajerinden açıklama geldi. “Sizinle anlaşma sağladık… PSG’deki alacak sorunumuzu çözebilirsek sözleşmeyi imzalarız. Türkiye’den başka herhangi bir kulüple görüşmemiz söz konusu bile değil”

Fenerbahçe’nin anlaşma sağladığı ve kulübü Paint Saint Germain ile maddi sorunlarını çözmesini beklediği Hatem Ben Arfa’ya dair Galatasaray’ın yapmış olduğu açıklama sarı lacivertli kulüpte paniğe sebep oldu. Sarı kırmızılı ekibin sportif direktörü olan  Cenk Ergün’ün önceki gün kaydettiği açıklamada “Ben Arfa ile daha önce görüşme sağladık. Paris’te kalmak istediğini söylemişti. Şimdi ayrılmak istediğini beyan etmiş. Yeniden talip olacağız” sözleri üzerine Fenerbahçe yönetimi futbolcunun menajeriyle görüştü.

Sarı lacivertli yetkililer tarafından Ben Arfa’nın menajerine durum iletilerek konu hakkında bilgi istendi. Fransız yıldızın menajeri, “Türkiye’de sadece Fenerbahçe’de forma giyecek” garantisini verdi. Menajer, “ Şu anda Türkiye’de bulunan başka bir takımla görüşme sağlamıyoruz. Sizinle anlaşma sağladık. PSG’den alacağımız olan parayı çözebilirsek, sözleşmeyi imzalarız. Türkiye’de yalnızca Fenerbahçe forması giyecek” dedi. Ben Arfa’nın bu hafta içerisinde kulübü ile olan sorununu halletmesi bekleniyor.

 Fenerbahçe Basın sözcüsü olan Mahmut Uslu, Ben Arfa’nın PSG’den alacağının 7 milyon Euro olduğunu ve bu alacağını tahsil edebilmek için beklediğini söyledi. Fransız kulüp Fenerbahçe’ye “Bu alacağı beraber ödeyelim. Biz onu bonservisi olmadan size vereceğiz. Siz bu alacağın %50’sini Ben Arfa’nın sözleşmesine ekleyin. Bu sayede biz yükten kurtulalım. Siz de istediğiniz transferi yapmış olun” teklifinde bulundu. Ancak sarı lacivertli yönetimden bu teklife şu an için olumlu bir yanıt gelmedi. Ben Arfa transferinin olup olmayacağı, olacaksa hangi takıma geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.