Son Dakika Haber

Belözoğlu bombası!

Sarı-Lacivertli yönetim, transfer tahtasının kapanmasına saatler kala eski kaptanı Emre Belözoğlu’nu renklerine bağlamak için düğmeye bastı. Ne var ki Abdullah Avcı itiraz edince Başakşehir izin vermedi.
Fenerbahçe kulüp yöneticileri, yaz transfer döneminin kapanmasına saatler kala büyük bir bomba patlatmak için sürpriz bir girişimde bulundu. Daha öncede Fenerbahçe formasını terleten ve camianın sevilen hırçın ismi eski kaptan Beözoğlu'nun kapısını çalarak görüşmelere başladığı gelen bilgiler arasında yerini almıştı. İddiaların doğruluğunu teyit eden yönetim transfer çalışmalarına başladı. 
Sarı-lacivertli kulüp, 2015 yazında taraftarların itirazlarına karşın yolları ayırdığı eski kaptanı Emre Belözoğlu'nun kapısını çalmasıyla başlayan hareketlilikte bir yıllık teklifin yanı sıra sözleşme bitiminde Dick Advocaat'ın yardımcılığı teklif edilen tecrübeli orta saha geri dönme fikrine sıcak baktığını iletti.

Emre'nin olumlu yaklaşımı üzerine Başakşehir Kulübü ile temasa geçilirken, son dakika sürprizine Abdullah Avcı'nın itirazı engel oldu. Avcı, Emre'nin yeni sezon planlarında önemli rol oynayacağını belirterek ayrılmasına izin vermedi. Avcı, "Takım olarak ligde kendimize göre bir yer almaya çalışıyoruz. İddialıyız. Tüm bu durumlar gözönüne alındığında kan kaybına tahammül edemeyeceğimizden ötürü böylesine bir transfere şimdilik sıcak bakmamız doğru olmaz" dediği öğrenildi.

GELECEK PLANLARINDA YER ALIYOR
Sarı-lacivertli idarecilerin gerçekleşmeyen 10 numara transferi sonrası Dick Advocaat'ın yüzünü orta sahaya Emre Belözoğlu takviyesi yaparak güldürme planı, Abdullah Avcı'nın itirazına takılırken, Belözoğlu ile ilgili gelecek planlarına ise ışık tuttu. Emre Belözoğlu'na giden son dakika teklifinin perde arkasında iki önemli faktör rol oynadı: Hem Hollandalı teknik adamın vurgu yaptığı teknik özellikleri üst seviyede bir orta saha oyuncusunu takıma kazandırma niyeti hem de Süper Lig'i tanıma aşamasında olan Dick Advocaat'a bilgi ve birikimi ile destek verebilecek yani bir nevi yardımcı antrenörlük görevine soyunacak bir isme kavuşmak... Emre Belözoğlu hamlesi belki gerçekleşmedi ancak tecrübeli orta sahanın Fenerbahçe'nin gelecek planları arasında önemli bir rol oynayacağı ortaya çıktı. Konuyla ilişkin gelen duyumlar arasında Belözoğlu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü'nde tekrar görev almasının muhtemel olarak baktığı öğrenilirken, şimdi olmasada ilerleyen zamanlarda kulübün çalışmalarında yerini almak istediği belirtildi. 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.