Son Dakika Haber

Bayer Leverkusen'de Şokta!

Almanya 1. Futbol Ligi BundesLiga ekiplerinden Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu’na FIFA tarafından verilen 4 aylık futboldan men cezası kulüpte şok etkisi yarattı.

Bayer leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler’in, Hakan Çalhanoğlu’na verilen cezayı üzücü ve talihsiz bulduklarını açıkladı. 2014 yılında 14.5 milyon euro bonservis bedeliyle Hamburg’dan Bayer Leverkusen’e transfer olan Milli yıldızın kulübü de şokta.

2011 yılında gerçekleşen bir olay olduğunu belirten Rudi Völler, kendilerinden önce gerçekleşen bir olay için Bayer Leverkusen’in de cezalandırıldığını ifade etti.

Kendileri ve Hakan için ağır bir darbe olarak nitelendiren Völler,  Bayer Leverkusen, 2011 yılında gerçekleşen olayla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen ağır bir şekilde cezalandırılıyor. Sezonun uzun bir döneminde çok önemli bir oyuncumuz, takımdan eksik olacak." İfadelerine yer vererek kendilerinin için büyük bir kayıp olacağını belirtti.

CAS tarafından verilen ceza ile birlikte Bayer Leverkusen formasıyla sezonu kapattığı belirtilen Hakan Çalhanoğlu için kulübün 2011 yılında gerçekleşen bir olayın cezanın kendilerine de kesilmiş gibi hissettiklerini belirten bir diğer kulüp temsilcisi CEO Michael Schade ise kendilerinin hiçbir suçu olmadan bu cezaya maruz kaldıkları için üzgün olduklarını ve bunun kabulünden başka bir çaresi olmadıklarını belirtti.

Milli futbolcunun davaya konu olan dönemde Karlsruher'de oynarken Trabzonspor ile anlaştığı ve bu anlaşmaya sadık kalmayarak hareket ettiği nedeniyle bu cezaya mahkum oldu belirtiliyor. Hakan'ın Trabzonspor’la anlaşma sağlamasına reğmen Karlsruher takımıyla sözleşmesini uzattığı ve sonraki süreçte Hamburg'a transfer olduğu kaydedildi. CAS'ın bu durumu, futbolcunun Trabzonspor ile yaptığı sözleşmeyi ihlali olarak değerlendirdiği için ceza verdiği belirtildi.

HAKAN ÇALHANOĞLU MİLLİ TAKIMDA DA YOK

4 aylık futboldan men cezasının Milli takım maçlarında da çekmesi gereken Hakan Çalhanoğlu, Mart ayında oynanacak olan Finlandiya maçında takımını yalnız bırakacak. 4 ay futboldan uzak kalacak Hakan Çalhanoğlu ayrıca Trabzonspor’a da 100 bin euro ceza bedeli ödeyecek.

Trabzonspor kulübü adına konuya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın ise bu cezanın oldukça az olduğunu belirterek o dönem yapılan anlaşmaya uymadığını ve transferinden kazanacak olduğu paranın bir kısmını alıp ortadan kaybolduğunu belirterek hakkımız aramalarının gerektiğini ve bunun karşılığını alacaklarını bildikleri ifadelerine yer verdi.

 

 

()