Son Dakika Haber

Başakşehir'in Genç Yeteneği Roma'da

Bu sezon oynadığı futbolla herkesi kendisine hayran bırakan Cengiz Ünder göstermiş olduğu performans ile birçok dev kulübün listesine girmişti. İlk olarak İngiliz devi Manchester City’nin transfer etmek istediği ancak bonservis konusunda yapılan uzun pazarlıkların sonuç bulmamasından dolayı oyuncu Başakşehir’de kalmıştı. Bunun ardından Slovenya’da ki kampına geçen Boz Baykuşlar burada kamp yaparken büyük bir kulüpten genç oyuncu için teklif geldi. Bu teklifi yapan kulüp İtalya’nın büyük bir kulübü olan Roma’ydı. Bu teklifin ardından yapılan pazarlıklar bu sefer sonuç verdi ve Başakşehir yönetimi oyuncuyu satma konusunda anlaşmaya vardı. Bu transferin gerçekleşmesinin ardından kamptan arkadaşları ile vedalaşarak ayrılan Cengiz İstanbul’a geri döndü. Buradan ayrılmadan önce İtalya’yı yakından tanıyan isim Napoleoni ile uzun bir sohbet etti. Bu sohbetin ardından ayrılan Cengiz Ünder 14 Temmuz Cuma günü yani bugün Roma’ya gitmesi bekleniyor. Buraya vardıktan sonra sağlık kontrolünün ardından imzanın atılması bekleniyor.

En Pahalı Türk

Bu transferin gerçekleşmesi için İtalyan kulübü Roma’nın ücret olarak 15 milyon Euro vereceği söyleniyor. Bu bonservis bedelinin ödenmesi durumunda Cengiz Ünder, 13 milyon Euro’ya Atletico Madrid takımına transfer olan Arda Turan’ı geçerek Türkiye’den yurt dışına transfer olan en pahalı Türk oyuncu olarak kayıtlara geçecek.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.