Son Dakika Haber

Barcelona’dan İnanılmaz Teklif

Barcelono’da sözleşmesi sona eren Messi’ye inanılmaz bir teklif yapıldığı iddia edildi. İngiliz basını Barcelona’nın Messi’yi elinde tutabilmek için 95 milyon Euro imza parası ödemeyi düşündüğünü bildirdi. Messi’ye yıllık olarak da 26 milyon Euro teklif yapılacak.

Sözleşmesi Mayıs 2018 tarihinde sona erecek olan Lionel Messi için Barcelona’nın bir paket hazırladığı ortaya çıktı. Katalan kulübü oyuncuyu elinde tutabilmek için imza parası vermeye hazırlanıyor. İngiliz basınında çıkan iddialara göre Barcelona 30 yaşındaki oyuncuya imza parası olarak tek seferde 95 milyon Euro (411 milyon TL) ödeme yapacak. Barcelona’nın bu çılgın rakamı ödeyebilmek adına Camp Nou’dan önümüzdeki sezon için elde edilecel olan gelirleri ve sponsorluk anlaşmalarından gelen parayı kullanacağı iddia ediliyor. Messi eğer Barça’nın kontrat teklifini kabul ederse, haftalık 556 bin Euro, toplamda her yıl 26 milyon Euro para alacak.

Öte yandan Katalan kulübünün yeni bütçesi ise dudak uçuklatıyor. Barça ekibinin başkanı Bartomeu, 21-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan genel kurulda kulübün bütçesini 897 milyon Euro olarak üyelerin onayına sunacak.

Arjantin’i Dünya kupasına götüren isim olarak dikkatleri üzerine çeken Messi, 13 Ağustos’tan beri Barcelona’nın ve Arjantin milli takımının resmi maçlarının tamamında 1 dakika bile kaçırmadan forma giydi. Barcelona’nın 11 resmi maçında tam 14 gol kaydeden süper yıldız, milli takımda da Dünya Kupası elemelerinde Eylül ve Ekim aylarındaki 4 maçta da 90 dakika sahada kalarak 18 gole imza attı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.