Son Dakika Haber

Barça’dan Haberler İspanyol Ekip Yoğun Gündemi

Barcelona yıldız oyuncusu Neymar’ın sözleşmesini 2017 yılına kadar uzattı. Barcelona takımında Messi’den sonra en çok kazanan oyuncu olduğu düşünülüyor. Yıldız oyuncunun yapmış olduğu sözleşmenin detayları paylaşılmadı. Sözleşme fesih bedeli tam 200 milyon Euro olarak belirlendi. Her yıl artacak olan bu rakam 3 yıl sonra 250 milyon euro ya çıkacağı belirlendi. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada Barcelonayı evi olarak gördüğünü belirtti. Mutluluğunu paylaştı. Avrupa ya 2013 yılında gelen yıldız oyuncu ilk başlarda zorlansada hem çok kazanan hem en hızlı oyunculardan biri haline geldi. Neymar geçen yıl Fransa’nın Paris Saint Germain ‘den 40 milyon Euro'luk anlaşma talebi geldiği oyuncunu reddettiği Barcelonada kariyerine devam edeceğini bildirmişti.

Gerard Pigue 3 Hafta Jordi Alba 2 Hafta Yok

İspanyol ekipte geçen hafta oynanan Manchester City maçında sakatlanan Gerard Pigue sakatlanması sebebiyle 3 hafta sonunda sahaları dönebilecek. Başarılı savunma oyuncusu gibi takım arkadaşı JordiAlba ‘da 2 hafta sahalarda yok. UEFA Şampiyonlar Liginde Manchester City ile Barcelona karşı karşıya geldi. Barcelona‘nın galibiyeti 4-0 sonuçlandı.

Arda Turan Üzgün Ama Profesyonelde Aynı Zamanda

Türkiye futbol direktörü Fatih Terim Avrupa şampiyonasında yaşamış oldukları prim sorunu yüzünden A milli takım kadrosuna dâhil edilmeyen Arda Turan sitem etti. Attığı tweet sonrası “Biz kin gütmeyeceğiz ama yapılanları asla unutmayacağız. Ve herşey bittiğinde hatıralayacağımız şey düşmanlarımızın sözleri değil dostlarımızın sessizliği olacaktır. Biz ölüyoruz ama onlarda kazanmıyorlar”mesajını 19 Ekim 2003 ‘te hayata gözlerini yuman Bosna Hersek Cumhurbaşkanını Aliya izzetbegoviç ‘in ölüm yıldönümünde yazdı. “Allah rahmet eylesin saygıyla” notunu ekledi.

Arda Geçen Hafta En Çok Koşan Futbolcu Ünvanı’nın Aldı.

Kariyerine Barcelona ‘da devam eden Arda en çok koşan futbolculardan biri oldu. Geçen hafta Deportivo’yu 4-0 yenen İspanyol ekipte Gerard Pigue‘nin ardından 67.39 kilometre koşarak en çok koşan 2.futbolcu ünvanının aldı.

Deportivo macında pasları ile oyun kuran Arda tam 10 kez top çalan oyuncuda oldu.8 maçın 6 ‘sın da ilk 11,2 maçta da yedekten oyuna giren Arda toplam 572 dakika sahada kaldı. Pigue’nin ardından (630) en çok sahada kalan futbolcuda oldu. Arda isabetli pass ve top çalma oranlarını da Barcelona istatistiklerinin üstüne çıkardı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.