Son Dakika Haber

Aziz Yıldırım: Şampiyon Oldukları Halde Büyük Kulüp Olamayanlar Var

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübe yeni katılan üyeleriyle bir araya geldi. 'Hedef 1 Milyon Üye' projesi dahilinde düzenlenen törende Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt ve Başakşehir ilçelerindeki temsilcilikler aracılığıyla üye olan yeni Fenerbahçeliler buluştu. İstanbul'daki bir otelde düzenlenen programa Başkan Aziz Yıldırım ile bazı kulüp yöneticileri de katıldı. Başkanlık koltuğunda 18 yılı geride bırakan Aziz Yıldırım yeni Fenerbahçe üyelerini tebrik ederek bir selamlama konuşması yaptı. Başkanlığı süresinde tüm yönetim ekibi olarak pek çok önemli başarıya imza attıklarını belirten Yıldırım, Fenerbahçe'yi dünyada lider bir kulüp haline getirdiklerini söyledi. Liderlikten kastının her yıl şampiyonluk anlamına gelmediğini hatırlatan Fenerbahçe Kulübü Başkanı, şampiyonluğu yakaladığı halde büyük kulüp olmayı başaramayan ekiplerin de bulunduğunu anlattı.

Fenerbahçe Sadece bir Futbol Kulübü Değil

Her branşta her sene başarılı sonuçlar almak için ekipler kurduklarını ifade eden Aziz Yıldırım, bu süreçte bazı kesimlerin önlerini kesmek için çeşitli girişimlerde bulunduğunu öne sürdü. Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün yalnız bir futbol takımı değil aynı zamanda büyük ve çok etkili bir sivil toplum örgütü olduğunu bildirdi. Fenerbahçe taraftarlarının, kongre ve divan kurulu üyelerinin, 'Fenerbahçeliyim' diyen herkesin bu süreçte Fenerbehçe'nin gücünü topluma gösterdiğini anlattı. Bunun da birlik, beraberlik ve sevgiyle başarıldığını söyledi. Fenerbahçe taraftarının kulübün etrafında kenetlenmemesi halinde bunların mümkün olamayacağını dile getirdi.

Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karanlığı Gitmesini Önledi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2010-2011 sezonuna ortaya atılan şike iddiaları ve bu çerçevede açılan dava hakkında da açıklamalarda bulundu. O dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı konuşmayı hatırlatan Yıldırım, “Konuşmamızda ben Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'İyi ki bu olaylar sizin gibi dirayetli bir liderin zamanında oldu. Başka bir zamanda olsaydı, olaylar daha başka noktalara kayardı. Türkiye Cumhuriyeti, karanlığa doğru giderdi” dedim.” ifadelerini kullandı. Aynı şeyi de 3 Temmuz için de söylediğini vurgulayan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin gösterdiği dirayetle Türkiye Cumhuriyeti'nin karanlığa gitmesini önlediğini kaydetti. Bunun için herkesin Fenerbahçelilere teşekkür etmesi gerektiğini bildiren Aziz Yıldırım, bu teşekkürü isteseler de istemeseler de içlerinden de olsalar mutlaka edeceklerini sözlerine ekledi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.