Son Dakika Haber

Arda Turan Arsenal'e Gidiyor

Barcelona, son günlere Arsenal forması giyen Hector Bellerin’in peşinde. Transfer sezonunun yaklaşmasıyla Arsenal ile iletişim kuran Barcelona, oyuncuyu kadroya katmak istiyor. Hector Bellerin, eski bir Barcelona’lı oyuncu. Zamanında Barcelona alt yapısında yetişerek, kısa süre sonra da Arsenal takımına transfer olmuştu. Kendini geliştiren oyuncuyu, Barcelona takıma geri kazandırmak istiyor. Oyuncu da bu transferin gerçekleşmesine sıcak bakıyor ama bonservis bedeli İspanyol devini biraz zorlayacak gibi.

Barcelona, Hector Bellerin için Arsenal ile iletişim kurmaya hazırlanıyor. Barcelona, Arsenal’e yıldız oyuncu için yaklaşık 25 milyon Euro vermeye hazırlanıyor. Bu teklifini dile getiren Barcelona, karşısında 40 milyon Euro bonservis bedeli görünce biraz duraksadı.

Maksimum 25 milyon Euro verebilecek olan Barcelona, kalan 15 milyon Euro’yu da pazarlık yapamayacak. Pazarlıkla çok fazla fiyatın oynamayacağını bilen Barcelona, farklı yöntemlere başvurabilir.

Arda Turan Takas Edilebilir

Arda Turan, uzun zamandır Barcelona forması giyiyor. Hakkında sık sık transfer dedikoduları çıkan Arda Turan, Arsenal takımına gidebilir. Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına açıklamalarda bulunan Katalan ekibinin sözcüleri, Hector Bellerin’e karşılık Arda Turan’ın verilebileceğinin altını çizdi. Bu sırada da hakkında sık sık transfer dedikodusu çıkan Arda için de İspanyol basını devreye girdi. İspanyol basını, takasa kesin gözüyle bakıldığı hakkında yazılar yayımladı.

Geçtiğimiz günlerde de bir haber paylaşılmıştı. Paylaşılan habere göre Mesut Özil, Arsenal takımına veda edecekti. Arsenal takımından ayrılması halinde de Arsenal Arda Turan için devreye girerek transfer çalışmalarına başlayacaktı. Durum böyle olunca, Mesut Özil de açıklama yapma gereğinde bulundu. Mesut Özil’in açıklamalarına göre, Arsenal takımından herhangi bir ayrılık söz konusu değil.

Hector Bellerin için de Barcelona, Arda Turan’ı teklif etmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde bu transfer ya para yoluyla, ya da takas yoluyla muhakkak sonuçlandırılacak. Transfer sezonunda ise, Barcelona’nın sürpriz bir isimle daha transferi bitirmesi beklenenler arasında.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.