Son Dakika Haber

ADVOCAAT PARA İÇİN Mİ FENERBAHÇE'DE?

Dick Advocaat, Fenerbahçe'de çalışmaya başlamadan önce Hollanda Federasyonu'nda yıllık sadece 75 bin Euro'ya çalıştığı öğrenildi. Advocaat'ın Fenerbahçe'ye gelmek için kabul ettiği teklif ise tam 1.5 milyon Euro. Yani 68 yaşındaki tecrübeli teknik adam, Sarı Lacivertliler'in teklifine evet diyerek yıllık kazancını 20'ye katlamış oldu.

 

Sezona Pereira ile başlangıç yapan, ancak yaşanan ciddi fikir ayrılıkların ardından sonra Portekizli çalıştırıcıyla yollarını ayıran Fenerbahçe, takımın başına Dick Advocaat'ı Getirmişti.
Hollanda Futbol Federasyonu'nda danışman olarak görev yapan ve Fenerbahçe'nin teklifini alınca apar topar istifa edip İstanbul'a gelen tecrübeli teknik adam, “Fenerbahçe bana geri çeviremeyeceğim bir öneriyle geldi” açıklamasını yaptı.
Fenerbahçe'den gelen bu teklifin, Hollanda'da aldığı ücretin 20 katı olduğu düşünüldüğünde 68 yaşındaki antrenörün bu ifadelerde bulunmasının son derece normal olduğu anlaşılıyor.

20 KAT MAAŞ VE ÜSTÜNE BAŞARI PRİMLERİ


Ulaşılan bilgilere göre Dick Advocaat, Hollanda Federasyonu'nda çalışırken yalnızca 75 bin Euro'ya  (ortalama 250 bin TL) imza atmıştı.
Uzun zamandır beklediği miktarda bir teklif alamayan Hollandalı teknik adam için Fenerbahçe'nin verdiği 1.5 milyon Euro'yu hemen kabul etti. Alacağı ücretin üzerine bir de başarı primlerinin eklenmesi, Dick Advocaat'ın teklifi kabul etmesine neden olan en önemli etkenlerden biri oldu.
Sarı Lacivertliler için Türkiye'ye gelen Hollandalı teknik adama, teklifi kabul ettiği dönem de ülkesinde olağanüstü bir tepki oluşmuş, hem federasyon cephesinde hem de medya da teknik adamın kararı uzun süre tartışıldı.

YÖNETİMDEN TAM DESTEK


Son olarak Bursaspor karşılaşmasında aldığı yenilgiden sonra, “Birilerinin hoşuna gitse de gitmese de toparlanmak adına bazı değişiklikler yapmak zorundayız” ifadeleri kullanılarak Dick Advocaat'a yönetimden taam destek geldi.
Başkan Aziz Yıldırım ve kurmaylarının, Hollandalı çalıştırıcıya “Alacağın bütün kararların arkasındayız. Takımın bir an önce düzelmesi için ne gerekiyorsa yap” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Bu yapılan açıklamalar ile rahatlayan ve eli daha da güçlenen 68 yaşındaki teknik adamın ilk olarak Kasımpaşa karşılaşmasında ilk 11'de ciddi değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.